
„…makar bio i najokorjeliji grješnik, ako samo jednom izmoli ovu krunicu imat će pristup milostima moga beskrajnog milosrđa.“ (Dn 687)
Ove pisane riječi upućujem prvenstveno štovateljima Božjega milosrđa, zatim ljudima dobre volje te svima onima koji ove godine na poseban način slave Milosrdnog Isusa moleći Krunicu Božjeg milosrđa. Na završetku Godine zahvale za sliku Milosrdnog Isusa i Dnevnik sv. Faustine, u subotu 19. listopada 2024. godine u Mariji Bistrici otvorili smo Godinu molitve i zahvale za Krunicu Božjeg milosrđa, povodom 90. obljetnice (13./14. rujan 1935.) otkako je sam Isus izdiktirao s. Faustini ovu predivnu molitvu koja je „posljednja slamka spasa“ za čovječanstvo, a time i za svakoga od nas.
Dragi štovatelji Milosrdnog Isusa i molitelji Krunice Božjeg milosrđa – nalazimo se u godini zahvale za Krunicu Božjeg milosrđa (19. listopada 2024. – 18. listopada 2025.). U ovoj 2025. godini štovatelji Božjega milosrđa obilježavaju:
1) 120. obljetnicu rođenja s. Faustine
2) 100. obljetnicu ulaska Helene Kowalske u samostan Družbe sestara Naše Gospe od Milosrđa
3) 90. obljetnicu prvog javnog štovanja slike Milosrdnog Isusa (u Vilniusu)
4) 90. obljetnicu nastanka Krunice Božjega milosrđa
5) 25. obljetnicu proglašenja s. Faustine svetom.
Stoga vas, dragi moji štovatelji Božjega milosrđa pozivam da u ovoj Godini, odnosno u vremenu do 18. listopada, obilježimo trinaest (13) važnih stvarnosti koje su usko povezane s Božjim milosrđem. Dodajem i još jednu veliku zanimljivost a to je da je Družba sestara Naše Gospe od Milosrđa proglasila ovu 2025. godinu Godinom svete Faustine. Naravno da ćemo se i toj njihovoj inicijativi rado pridružiti. Sve se ovo događa u Svetoj jubilejskoj godini.
Uz svaki prijedlog dajem i određene zadatke, odnosno obveze koje bi štovatelj Božjega milosrđa trebao pokušati ostvariti. Tako da vam od srca preporučujem sljedeće retke….
1
Dana 22. veljače proslavit ćemo 94. obljetnicu ukazanja Milosrdnog Isusa s. Faustini, koje se zbilo 1931. godine. Istoga dana Crkva slavi blagdan Katedre sv. Petra.

Ad 1.) Štovatelj Milosrdnog Isusa dobro će učiniti ako dana 22. veljače ode na sv. Misu i zahvali za prvo ukazanje koje se zbilo upravo 22. veljače 1931. godine kada je Isus tražio sljedeće: da se naslika slika Milosrdnog Gospodina s natpisom: Isuse, uzdam se u Tebe, i da se uvede nedjelja Božjeg milosrđa – na prvu nedjelju po Uskrsu (usp. Dn 47-49).
Prvo ukazanje Milosrdnog Isusa dogodilo se u Plocku u samostanu časnih sestara Družbe Naše Gospe od Milosrđa. Danas se u tom gradu gradi velebna crkva s kapelom Božjega milosrđa – točno na mjestu samostanske ćelije u kojoj je živjela sveta s. Faustina i u kojoj se zbilo ukazanje.
„Uvečer, u ćeliji, ugledala sam Isusa, Gospodina, u bijeloj haljini. Jedna ruka bila je uzdignuta na blagoslov, a druga je doticala haljinu na grudima. Iz otvora haljine na prsima izvirale su dvije zrake, jedna crvena, druga blijeda. U tišini sam promatrala Gospodina. Moja je duša bila prožeta strahom, ali i velikom radošću.“ (Dn 47)
„U jednom trenutku Isus mi je rekao: ‘Moj pogled s te slike je moj pogled s križa.’“ (Dn 326)
„Isus me je podsjetio na ono što mi je govorio prvi put, to jest da tri riječi treba istaknuti. To su riječi: Jezu, ufam Tobie! – Isuse, uzdam se u Tebe!“ (Dn 327)
„Ljudima dajem posudu s kojom trebaju dolaziti po milosti k izvoru milosrđa. Ta posuda je ova slika s natpisom: Isuse, uzdam se u Tebe.“ (Dn 327)
„Osjećala sam odbojnost prema svemu. Tada sam začula sotonin glas: ‘Gledaj kako je sve proturječno što ti Isus govori: kaže ti osnuj družbu, a daje ti bolest; kaže pobrini se za svetkovinu Milosrđa, a takvu svetkovinu svijet uopće ne želi. Zašto bi molila za tu svetkovinu? Ta svetkovina je ionako nepotrebna.’ Moja duša šuti i moli činom volje, ne ulazeći u razgovor s duhom tame.“ (Dn 1497)
2
Od Velikog Petka odnosno od 18. travnja sve do nedjelje Božjeg milosrđa sudjelujmo u Devetnici u čast Božjeg milosrđa. Naravno, nakon Devetnice slavimo Svetkovinu u čast Božjeg milosrđa koja se slavi na prvu nedjelju iza Uskrsa – ove godine je to nedjelja 27. travnja.

Ad 2.) Nedjelja Božjeg milosrđa je zapravo najvažniji dio pobožnosti u čast Njegova milosrđa. Važno je na Veliki Petak započeti Devetnicu pred Svetkovinu i na samu Svetkovinu otići na sv. Misu.
O Devetnici izričito govori sam Gospodin: „Isus mi je zapovjedio da napišem i molim prije svetkovine milosrđa. Počinje na Veliki Petak. ‘Želim da tijekom devet dana dovodiš duše izvoru mojeg milosrđa kako bi crpile snagu, utjehu i svekolike milosti koje trebaju u životnim mukama, osobito u času smrti’.“ (Dn 1209)
Svaki dan molimo za određenu skupinu duša. U Dnevniku čitamo sljedeće: „Odgovorila sam: ‘Isuse, ne znam kako se moli ova devetnica i koje duše trebam prvo dovesti u Tvoje najmilosrdnije Srce.’ Isus mi reče da će mi svaki dan kazati koje duše trebamo dovesti u Njegovo Srce.“ (Dn 1209)
Za vrijeme Devetnice dovodimo Božjem milosrđu skupine koje je sam Isus odredio: „cijelo čovječanstvo, a osobito bijedne grješnike; duše svećenike i redovnika; sve pobožne i vjerne duše; duše pogana i onih koji me još nisu upoznali; duše heretike i odmetnika; tihe i ponizne duše i duše male djece; duše koje posebno časte moje milosrđe; duše koje su u tamnici čistilišta.“
Isus govori sv. Faustini o svetkovini i o oprostu koji možemo dobiti toga dana. U Dnevnik zapisuje:
„Ja želim da bude svetkovina Milosrđa. Želim da ta slika koju ćeš naslikati kistom bude svečano posvećena u prvu nedjelju po Uskrsu. Ta nedjelja treba biti svetkovina Milosrđa.“ (Dn 49)
„Želim da svetkovina Milosrđa bude utočište i zaklon svim dušama, osobito bijednim grješnicima. Toga dana bit će otvorene nutrine mojega milosrđa i ja ću izlijevati mora milosti na duše koje se približe izvoru mojega milosrđa. Duša koje se ispovjedi i pričesti dobit će potpuni oprost od grijeha i kazni. Toga su dana otvorene sve rijeke Božjih milosti. Neka se ne boji približiti k meni niti jedna duša, makar joj grijesi bili poput purpura.“ (Dn 699)
3
A 18. travnja (Veliki Petak) obilježit ćemo 32. obljetnicu proglašenja s. Faustine blaženom (1993. godine).

Ad 3.) Radujemo se što ove godine Devetnica u čast Božjeg milosrđa počinje na Veliki Petak koji pada na 18. travnja (obljetnica proglašenja s. Faustine blaženom, 18. travnja 1993.). Devetnicu možemo obavljati svaki dan u bilo koje vrijeme. Ipak, preporučujem svima koji to mogu da molitvu Devetnice obavljaju u 15 sati – u Satu Milosrđa, moleći Krunicu Božjeg milosrđa kao i Zazive u čast Božjem milosrđu.
Prisjetimo se još što je s. Faustina zapisala u svome Dnevniku o svom prvom susretu s Milosrdnim Isusom. „Nekom sam prilikom bila s jednom od svojih sestara na plesu. Dok su se svi izvrsno zabavljali, moja je duša proživljavala nutarnje (muke). … Iznenada sam ugledala Isusa pored sebe. Isusa izmučena, razodjevena, svega prekrivena ranama, kako mi govori ove riječi: ‘Dokad ću te trpjeti i dokle ćeš me varati?’“ (Dn 9)
“U jednom trenutku ugledala sam čitavo mnoštvo ljudi u našoj kapelici i pred kapelicom, i na ulici, jer svi nisu mogli stati. Kapelica je bila svečano ukrašena. Uz oltar je bilo mnoštvo svećenika, zatim naše sestre i mnoge druge družbe. Svi su očekivali osobu koja je trebala zauzeti mjesto na oltaru. A onda sam čula glas da ja moram zauzeti mjesto na oltaru. No čim sam izašla iz stana, odnosno iz hodnika kako bih prošla kroz dvorište i ušla u kapelicu za glasom koji me pozivao – svjetina je počela bacati na me što god je imala pri ruci: blato, kamenje, pijesak, metle, tako da sam se u prvom trenutku pokolebala ne znajući bih li išla dalje. Ali glas je zvao još snažnije i, usprkos svemu, počela sam koračati odvažnije. Kad sam prešla prag kapelice, počeli su me udarati i pretpostavljeni, i sestre, i štićenice , čak i roditelji, čime je tko mogao, tako da sam htjela ne htjela morala žurno doći do mjesta naznačenog na oltaru. Čim sam zauzela to mjesto odmah je sav taj isti narod, i štićenice, i sestre, i poglavari, i roditelji – počeo podizati svoje ruke proseći za milosti, a ja im nisam uzela za zlo što su na me bacali razne stvari, i konačno sam osjetila neobičnu ljubav upravo prema tim osobama koje su me natjerale da se požurim zauzeti pripravljeno mi mjesto. U tom je trenutku moju dušu obuzela neshvatljiva radost. Čula sam ove riječi: Čini što želiš. Dijeli milosti kako želiš, komu želiš i kada želiš. Viđenje je odmah nestalo.” (Dn 31)
4
Prisjetimo se i Bogu zahvalimo i za sv. Ivana Pavla II. Velikog i za sv. Ivana XXIII., papu. Njihovo proglašenje svetima zbilo se 27. travnja 2014. godine.

Ad 4.) Papa Ivana Pavao II. umro je 2. travnja 2005. godine, u 21 sat i 37 minuta. Imao je 85 godina. Dakle, ove 2025. godine navršava se 20 godina od njegove smrti. Njegovo je geslo glasilo: Totus tuus!
Pozivam Te, dragi štovatelju Božjeg Milosrđa, da izmoliš ovu molitvu po zagovoru sv. pape Ivana Pavla II.: „O, Presveto Trojstvo, zahvaljujemo Ti što si Crkvi darovalo papu Ivana Pavla II. te je u njemu zasjala nježnost Tvoga očinstva, slava križa Kristova i sjaj Duha ljubavi. Pouzdajući se sasvim u Tvoje beskrajno milosrđe i u Marijin majčinski zagovor, on nam je pružio živu sliku Isusa, Dobroga Pastira i pokazao da je svetost, kao najviši oblik redovitoga kršćanskog života, put kojim možemo postići vječno zajedništvo s Tobom. Daj nam, njegovim zagovorom, po Tvojoj volji, milost što je molimo (kazati nakanu) po Kristu Gospodinu našemu. Amen.
5
Od 26. do 28. travnja obilježit ćemo 90. obljetnicu prvog javnog štovanja slike Milosrdnog Isusa.

Ad 5.) Od 26. do 28. travnja 1935. godine bila je izložena i dana na prvo javno štovanje slika Milosrdnog Isusa. Bilo je to u Vilniusu (glavnom gradu Litve) u Ostroj Brami. Za vrijeme tih dana, osim što je slika Milosrdnog Isusa bila izložena na prvo javno štovanje, vlč. Mihael Sopoćko je propovijedao o Božjem milosrđu.
Bili su zadnji dani Uskrsne osmine 1935. godine. U četvrtak 25. travnja 1935. godine, u kasno popodne, poglavarica samostana u Vilniusu, nakon dogovora s vlč. Sopoćkom poslala je s. Faustinu sa štićenicom u Ostru Bramu da sliku okite cvijećem. U biskupiji Vilnius trajala je priprema za proslavu završetka Godine Jubileja Otkupljenja svijeta (1900. obljetnica muke, smrti i Kristova uskrsnuća).
U prozoru kuće katnice, kuće koja je povezana s kapelicom u kojoj se nalazi čudotvorna slika Majke od Milosrđa i s crkvom otaca karmelićana sv. Terezije, na javno je štovanje bila izložena slika Milosrdnog Isusa okućena šimširom. Bilo je to od 26. do 28. travnja 1935. godine. Slika je bila izložena tri dana. Slika je bila izložena na Bijelu nedjelju – danas svetkovina Božjeg milosrđa.
6
30. travnja zahvaljivat ćemo Božjemu milosrđu za 25. obljetnicu proglašenja s. Faustine svetom. Sestra Faustina Kowalska je prva proglašena svetica u novom tisućljeću odnosno 2000. godine. Svetom ju je proglasio papa Ivan Pavao II. Veliki, papa milosrđa.

Ad 6.) Papa je toga dana molio i ovu molitvu: „Sveta Faustino, Božji dare našem vremenu, dare za cijelu Crkvu, isprosi nam da mognemo shvatiti dubinu Božjega milosrđa i pomozi nam da ga osobno doživimo i svjedočimo našoj braći. Tvoja poruka svjetlosti i ufanja neka se širi po čitavom svijetu, neka vodi grješnike obraćenju, neka ublažava svađe i mržnju, neka daruje svim narodima snagu za djelatnu ljubav i međusobnu solidarnost. Mi danas promatrajući zajedno s tobom lice Krista Uskrsloga, ponavljamo tvoje riječi pune povjerenja i pouzdanja: Isuse, uzdam se u Tebe!“
Isus je sv. Faustini rekao i ovo: „Ti si radost moja, ti si milina srca mojega.“ (Dn 27)
„Ubrzo sam čula u duši ovaj glas: ‘Ne boj se ničega. Ništa te ne može snaći bez moje volje.’ Nakon tih riječi neobična je snaga obuzela moju dušu. Radujem se silno jer je Bog neizmjerno dobar.“ (Dn 541)
Na dan obljetnice proglašenja s. Faustine svetom, korisno će biti izgovoriti gore zapisane Isusove i Papine riječi.
7
17. kolovoza prisjećamo se posvete svijeta Božjemu milosrđu koju je učinio papa Ivan Pavao II. u Łagiewnikima u Krakowu 2002. godine.

Ad 7.) Tekst posvete glasi: „Bože, Milosrdni Oče, koji si objavio svoju ljubav u svome Sinu Isusu Kristu, a na nas si je izlio u Duhu Svetom Tješitelju, danas Ti povjeravamo sudbine svijeta i svakog čovjeka. Sagni se nad nas grješnike, ozdravi našu slabost, porazi svako zlo, učini da svi stanovnici zemlje dožive Tvoje milosrđe da bi u Tebi, Bogu Jedinom i Trojstvenom, uvijek nalazili izvor nade. Vječni Oče, po pregorkoj muci i uskrsnuću svoga Sina, budi milosrdan nama i cijelomu svijetu. Amen.“ (Sv. Ivan Pavao II., Krakov – Łagiewniki, 17. kolovoza 2002.)
8
U nedjelju 28. rujna sudjelujmo u međunarodnoj akciji Iskra milosrđa koja će se održati po 16. put. Toga dana prisjećamo se proglašenja Mihaela Sopoćka, duhovnika i ispovjednika s. Faustine, blaženim (Poljska, Bydgoszcz, 28. rujna 2008.). Toga dana u 15 sati na trgovima gradova, na ulicama, na javnim mjestima moli se Krunica Božjeg milosrđa. Spomendan bl. Mihaela slavi se inače 15. veljače. Toga je dana s. Faustina slavila svoj redovnički imendan.

Ad 8.) „Kada sam molila za Poljsku, čula sam ove riječi: ‘Poljsku sam posebno zavolio. Ako bude poslušna mojoj volji, uzdignut ću je u snazi i svetosti. Iz nje će izići iskra koja će pripremiti svijet za moj konačni dolazak.’“ (Dn 1732)
„Neka se ispuni Isusovo obećanje – rekao je sv. Ivan Pavao II., u krakovskim Łagievnikima – da će odavde izići ‘iskra’ koja će pripremiti svijet za Kristov konačni dolazak. Potrebno je ovu Božju iskru raspirivati. Treba ovu iskru prenositi drugima. U Božjem milosrđu, svijet će naći mir, a čovjek sreću.“
Štovatelj Božjega milosrđa, kao i članovi zajednica Faustinum, obvezno sudjeluju u ovoj akciji Iskra milosrđa. O tome kako je nastala zajednica Faustinum u svijetu moći ćete pročitati na stranici https://bozjemilosrdje.net/ i to u dva nastavka. Preporučujem od srca!
9
U petak 1. kolovoza obilježit ćemo 100. obljetnicu ulaska Helene Kowalske u samostan Družbe Sestara Naše Gospe Od Milosrđa u Varšavi.

Ad 9.) Što piše sama Faustina o tome? „Tada sam čula ove riječi: ‘Idi odmah u Varšavu, ondje ćeš ući u samostan.’ Ustala sam od molitve, pošla kući i dohvatila najnužnije stvari. Koliko sam mogla, povjerila sam sestri od onoga što se dogodilo u mojoj duši i rekla sam joj da pozdravi roditelje; i tako sam, u jednoj haljini, gotovo bez ičega doputovala u Varšavu.“ (Dn 10)
„Pomozi mi, ne ostavljam me samu. I tako sve dok konačno nisam zakucala na naša vrata.“ (Dn 13)
„…. sadašnja majka generalica Michaela, nakon kratkog razgovora rekla mi [je] da trebam poći do Gospodara kuće i upitati Ga hoće li me primiti. … Pošla sam u kapelicu i s velikom radošću upitala Isusa: „Gospodaru ove kuće, hoćeš li me primiti? …
I odmah sam čula glas: ‘Primam te. U mojem si srcu.’ Kada sam se vratila iz kapelice, majka poglavarica prvo je upitala: „I, prima li te Gospodin?“ Odgovorila sam da prima. ‘Ako te Gospodin prima, onda te i ja primam.’“ (Dn 14)
Bilo je to 1. kolovoza 1925. godine.
10
Na 25. kolovoza slavimo 120. obljetnicu rođenja Helene Kowalske, odnosno sv. s. Faustine.

Ad 10.) Donosim njezin kratak životopis. Rodila se 25. kolovoza 1905. godine u selu Głogowiec kao treće od devetero djece u obitelji Marianne i Stanislawa Kowalskog. Krštenje je primila 27. kolovoza iste godine. U Župi sv. Kazimira u Świnicama Warckim 1914. pristupila je Prvoj sv. Pričesti. Dana 1. kolovoza 1925. godine primljena je u samostan i započinje postulat. Dana 30. travnja 1926. godine oblači redovničko odijelo i prima ime Faustina, a 22. veljače 1931. godine (u Plocku) objavljuje joj se Gospodin i traži od nje da naslika sliku prema onomu kako Ga vidi. Zatim 1. svibnja 1933. godine polaže doživotne zavjete. Između 1933. i 1938. godine vrši razne redovničke službe u Vilniusu, Varšavi, Krakovu… Dana 5. listopada 1938. godine sestra Marija Faustina Kowalska, nakon dugih patnji podnesenih s velikom strpljivošću, odlazi Gospodinu po vječnu nagradu. Prije smrti primila je sakramente, a u 22:45 preminula. Dana 18. travnja 1993. godine događa se beatifikacija s. Faustine u Rimu, a 30. travnja 2000. godine kanonizacija, također u Rimu,. Bila je prva proglašena svetica na pragu Trećeg tisućljeća.
11
Na dane 13. i 14. rujna zahvaljivat ćemo za dar Krunice Božjeg milosrđa koju je sam Isus naučio moliti s. Faustinu, a ona ju je prenijela nama. Ove godine navršava se 90. obljetnica nastanka ove molitve – Krunice. Objava Krunice Božjeg milosrđa zbila se 1935. godine.

Ad 11.) Čitajte mrežnu stranicu https://bozjemilosrdje.net/ Nađite članak „Tragovima svete Faustine“ u godini Zahvale za Krunicu Božjeg milosrđa. Ovdje donosimo samo jedan mali isječak iz tog članka:
U petak 13. rujna 1935. godine s. Faustina u svojoj je ćeliji imala viziju Anđela koji je došao kazniti svijet. Počela je žarko moliti, ali stojeći pred Božjim Prijestoljem nije mogla ponoviti potrebnu molitvu – da Bog ne izvrši kaznu. Tada je u svome srcu čula Isusove riječi kojima se počela moliti i ugledala je nemoć Anđela. Slijedeći dan Isus je Faustinu naučio kako moliti ovu molitvu koju danas zovemo Krunicom Božjeg milosrđa. Kasnije joj je dao i velika obećanja povezana s pouzdanom molitvom ove molite.
Dobro je ovo pročitati i u Dnevniku: „Dok sam tako molila vidjela sam nemoć Anđela…“ (Dn 475-476)
Krunica Božjega milosrđa jer zapravo „sračunata“ na ublažavanje Očeva gnjeva.
12
A 5. listopada navršava se 87. obljetnica smrti s. Faustine i to je njezin nebeski rođendan. Prekoračila je „prag nade“ u 33. godini života.

Ad 12). Molimo zagovor sv. Faustine za sretnu smrt.
„Večeras je umirao jedan muškarac, još mlad. Strašno se mučio. Počela sam moliti za njega krunicu koju me je naučio Gospodin. Izmolila sam jedno otajstvo krunice do kraja, no agonija nije prestala… nisam prestajala preklinjati Božje milosrđe za ovu dušu. Skinula sam križić sa svojih grudi, to je zavjetni križić, i položila ga na grudi umirućega… molila sam Isusa po snazi obećanja koje je dao… I prestao se mučiti – mirno je umro (usp. Dn 1035).“
Molimo i za dobivanje milosti po zagovoru sv. s. Faustine: „O Isuse, koji si sv. Faustinu učinio velikom štovateljicom beskrajnog Tvojega milosrđa, daruj mi po njezinu zagovoru, ako je to u skladu s Tvojom presvetom Voljom, milost (… reći nakanu… ) za koju Te molim. Ja nevoljni grješnik nisam dostojan Tvojega milosrđa, ali pogledaj na žrtvu i posvećenje s. Faustine i nagradi njezinu krjepost uslišavajući prošnju koju Ti po njezinu zagovoru s pouzdanjem iznosim.“ (Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu, Sveta Faustino, moli za nas!)
„I nema duše koju molitva ne bi obvezivala jer sve milosti izviru iz molitve.“ (Dn 146)
„Ima trenutaka u životu kada duša jedino u dubokoj molitvi pronalazi mir. O, kad bi duše znale ustrajati u takvim trenutcima u molitvi, jer je to jako važno.“ (Dn 860)
„Večeras dok sam pisala o velikomu Božjem milosrđu i velikoj koristi za duše, u ćeliju je upao sotona u velikoj srdžbi i jarosti, dohvatio se paravana i počeo ga lomiti i trgati. U prvi mah sam se prepala, ali sam odmah križićem učinila znak križa. Zvijer se odmah smirila i nestala. Danas nisam vidjela tu odvratnu prikazu, već sam samo osjetila njegov bijes. Strašan je sotonin bijes. No, paravan je ostao čitav. Potpuno smirena pisala sam dalje. Znam dobro da me bez Božje volje taj bijednik ne može dotaći, ali što smjera? Otvoreno me počinje napadati i to s takvom srdžbom i mržnjom, no ni za trenutak mi ne oduzima moj mir. Moj mir izaziva u njemu još veći bijes.“ (Dn 713)
„Danas sam izvojevala pobjedu protiv duhova tame za jednu dušu. Kako sotona strašno mrzi Božje milosrđe. Vidim kako se suprotstavlja ovom djelu.“ (Dn 812)
„Sotona mi je priznao da me strašno mrzi. Rekao mi je: ‘Manju mi štetu nanosi tisuću duša, nego ti kada govoriš o velikom milosrđu Svemogućega.“ (Dn 1167)
„U trenutku dok pišem ove riječi čujem sotonu kako cvili: ‘Sve piše, sve piše i zbog toga toliko gubimo. Ne piši o Božjoj dobroti. On je pravedan!“ Ljutito je zarežao i nestao.“ (Dn 1338)
13
U subotu 18. listopada ove godine održat će se 12. Nacionalni susret štovatelja Božjega milosrđa u Mariji Bistrici. Središnji događaj bit će sv. Misa s početkom u 11 sati koju će, ako Bog da, prevoditi jedan od naših biskupa.

Ad 13) Istoga će dana završiti Godina zahvale za Krunicu Božjeg milosrđa. Na kraju svečanosti u Mariji Bistrici proglasit ćemo Godinu Božjega milosrđa – jer iduće 2026. godine slavi se 95. obljetnica ukazanja Milosrdnog Isusa s. Faustini (1931.). Na taj ćemo način „nastaviti“ Svetu godinu. Isuse, uzdam se u Tebe!
O Krunici Božjeg milosrđa možete čitati u Dnevniku s. Faustine. Ovdje ćemo ispisati brojeve pod kojim se ti tekstovi u Dnevniku mogu naći: 475, 476, 687, 714, 752, 754, 796, 810, 811, 848, 851, 1035, 1036, 1128, 1255, 1379, 1541, 1565, 1731, 1791, 1797.
„Obećavam da duša koja bude štovala ovu sliku neće propasti. Obećavam toj duši pobjedu nad neprijateljima već na zemlji, a osobito na času smrti. Ja sam branit ću je kao svoju čast.“ (Dn 48)
„Kćeri moja, čini što je u tvojoj moći za širenje štovanja mojega milosrđa, a ja ću dopuniti ono što nedostaje. Reci napaćenom čovječanstvu neka se privije uz moje milosrdno Srce, a ja ću ga ispuniti mirom.“ (Dn 1074)
„Čovječanstvo neće pronaći mira dok se ne obrati izvoru mojega milosrđa.“ (Dn 699)
„Isus me je pogledao i rekao mi: ‘Duše ginu usprkos mojoj pregorkoj muci. Dajem im posljednju slamku spasa – moje sveto milosrđe. Ne obrate li se sa štovanjem mome milosrđu, propast će za vječnost. Tajnice moga milosrđa, piši, govori dušama o mome velikom milosrđu, jer bliži se strašan dan, dan moje Pravednosti.“ (Dn 965)
P.S. Zaštitnik godine 2025.? – Jeste li izabrali?
„Ujutro, za vrijeme meditacije u meni se javila jedna potajna želja: da mi Euharistijski Isus bude poseban zaštitnik i za ovu godinu – kao i ranije. Ipak, tajila sam tu želju pred svojim Ljubljenim; razgovarala sam s Njime o svemu osim o tome da bih Ga željela imati za zaštitnika. Kada smo se okupile u blagovaonici na doručku i pošto što smo se prekrižile, počelo je izvlačenje zaštitnika. Približivši se sličicama s ispisanim imenima zaštitnika, uzela sam jednu bez razmišljanja. Ipak nisam htjela pročitati (152) odmah. Htjela sam se nekoliko minuta trapiti. Začuh tada glas u duši: Tvoj sam zaštitnik. Čitaj. U tom sam trenutku pogledala natpis i pročitala: Zaštitnik 1935. godine – Presveta Euharistija.“ (Dn 360)
„Dajem ti onoliko milosti koliko možeš podnijeti.“ (Dn 164)
Uživajmo u hodu zajedno s Milosrdnim Isusom i Njegovom tajnicom sv. Faustinom! Vrijeme je nade i pouzdanja. Živjelo Srce Isusovo, po Srcu Marijinu!
Zahvaljujem na čitanju… Širi ovu poruku dalje…
S blagoslovom!
p. Andrija Wośko, SCJ – dehonijanac
koordinator Koordinacije štovatelja Božjega milosrđa